Darželyje vaikas ėmė šlapintis į kelnytes

Būna, kad tėvai susiduria su subtilia problema: vaikas ima šlapintis į kelnytes tik darželyje. Namie sėdasi ant puoduko ir žino, kam jis skirtas, o štai darželyje sisioja į kelnytes. Kodėl?

Tėvai sutrikę dėl tokios situacijos, auklėtojos taip pat nesupranta, kodėl vaikas taip elgiasi. Draugai gali imti juoktis ar nebedraugauti. O po to gali būti liūdnos pasekmės – vaikas taps uždaras, agresyvus, pamėgs būti vienas.

Jeigu mažylis vis pasišlapina į kelnytes laikas nuo laiko, pvz. peršalęs, jis gali imti tai daryti reguliariai.

Šlapinimosi darželyje priežastys

Nelaukite, kad problema išnyks savaime. Daugelis tėvų mano, kad taip ir įvyks, reikia tik palaukti. Tačiau šiuo atveju tai nėra geras sprendimas. Kol nevėlu, reikia stengtis išspręsti šią problemą patiems, be gydytojo pagalbos.

Pakalbėkite su vaikučiu, stenkitės suprasti priežastis, kas jį verčia taip elgtis. Jei jis tyli ir nepasakoja, nueikite vieną dieną į darželį ir stebėkite auklėtojų, paties vaiko elgesį. Gal auklėtojos labai garsiasi kalba ar barasi, o namie vaikas pripatęs prie ramios aplinkos. Jei ši priežastis pasitvirtina, perveskite mažylį į kitą grupę.

Žinoma, vaikas gali šlapintis į kelnes, jei jam stresas ir paprasčiausiai nepatinka darželyje. Taip būna adaptacijos metu. Namie skirkite jam daugiau dėmesio ir laiko, leiskite į darželį neštis mylimiausius žaisliukus, kad lengviau psichologiškai priprastų prie naujos aplinkos.

Kita priežastis gali būti – grupėje esantis agresyvus vaikas. O gal tai susiję su tualetu vaikų darželyje, gal jam kas nors nepatinka tualete. Pakalbėkite apie viską su auklėtoja.

Kartais teisybę galite sužinoti iš kitų vaikų grupėje. Jei vaikai ko nors nesako ar slepia, pakalbėkite su tėvais. Kartais tokiu būdu atsiveria neįtikėtini faktai.

Jeigu nerandate išorėje jokių priežasčių, priežasties reikėtų ieškoti tada pačiame vaike, o čia geriausias pagalbininkas – specialistas (pvz. psichologas).

20130804201647-99202.jpg

Palaikymo ir patarimų ieškok www.vaikuenureze.lt!