Kodėl 3,5 metukų vaikas ėmė šlapintis į kelnytes?

Jei ir Tu nori ko nors paklausti psichologo, rašyk savo klausimą forumo rubrikoje - Klausk psichologo

 

Irma (irmukas):

 

Laba diena, rašau jums su dideliu rūpesčiu širdyje. Mano dukrytei 3,5 metukų ir staiga ji pradėjo šlapintis į kelnytes, nebesiprašo į tualetą, o jei ir pasiprašo, tai jau prisidarius.

 

Vienas iš mano manomų variantų tai, kad neseniai ją iškraustėme į jos kambarį, atskirai nuo mūsų, ji, aišku, nėra tuo labai patenkinta, nes vis dar nori miegoti mūsų kambaryje, todėl būna kartais ir pykčių ir gražių aiškinimų, kad ji jau didelė ir turi miegoti savo kambaryje.

 

Kartais kaip niekur nieko ramiai pati susiguldžius žaislus užmiega, o kartais tenka kariauti, todėl pamąstau, kad gal patiria kažkokį stresą, todėl ir šlapinasi. Kai paklausiu, kodėl prisisisiojo, atsako, kad nenorėjo.

 

Nežinau ko imtis, kaip reaguoti ar apsimesti, kad nieko neįvyko, ar aiškinti, kad negalima šlapintis į kelnes, ar kreiptis į gydytoją.

 

Bijau kažką padaryti ne taip, todėl prašau jūsų patarimo.

 

Psichologė Vika Aniulienė:

 

Šlapinimasis jūsų atveju gali būti susijęs su jautria nervų sistema. Persikraustymas į kitą kambarį įjautrino nervų sistemą, na ir taip galėjo nutikti…

 

O sprendimą labai gera padiktavo Jūsų motiniška širdis – kantriai palaukti, aišku, galima pasakyti:

 

„Į kelnytes jau turėtum nedaryti, nes esi ne mažytė mergaitė... ar nori būti mažyte? Tu visada būsi mano mažytė mergaitė (apkabint, paglostyt, pabučiuot), net kai būsi didelė ir tada būsi mano mažyle... nesuspėjai? Nieko tokio... išplausim kelnytes, išdžiovinsim, tik kitą kartą pasistenk suspėti“

 

Galite kas valandą pabandyti priminti ir paklausti, ar nesinori ant puoduko...