Enurezės gydymas vaistais

Kaip šlapimo nelaikymas gydomas vaistais?

 

Psichologė Gintarė Dailydė, dr. Julius Neverauskas

 

Enurezė gali būti gydoma vaistais ir šlapinimosi sulaikymo refleksą ugdančiais treniruokliais. Kai kuriems vaikams vaistai gali sukelti šalutinius poveikius ir nemažai daliai vaikų nutraukus gydymą vaistais, enurezės simptomai atsinaujina. Gydymas naudojant specialius šlapinimosi sulaikymo treniruoklius paprastai užtikrina pilną pasveikimą visam laikui.

 

Gydymas vaistais

 

- Enurezės gydymui yra kelių tipų vaistai: lėtinantys šlapimo susidarymą nakties metu (demopresino acetatas), keičiantys vaiko miegojimo ir prabudimo įpročius (antidepresantas imipraminas) arba slopinantys šlapimo pūslės susitraukimus (anticholinerginiai vaistai oksibutininas ir hiosciaminas).

 

- Turi būti parinkti tinkami vaistai ir jų dozė kiekvienu atveju, kad kuo geresnį efektą būtų galima gauti esant mažiausiai šalutinių poveikių rizikai. Reikia prisiminti, kad vaiko organizmas yra labai jautrus ir kartais vaistų netoleruoja.

 

- Gydymo laikotarpis paprastai trunka iki 3 mėnesių. Svarbu žinoti, kad nėra garantijos dėl vaistų efektyvumo.

 

- Vartojant vaistus, problema gali išnykti, bet nustojus juos vartoti, vėl atsinaujinti. Gydymas vaistais paprastai rekomenduojamas tik tada, kai kiti metodai nepadeda išspręsti problemos.

 

Šaltinis:

http://www.neuromedicina.lt/